Mübaşirlere Vurulan Pranga Kaldırıldı…

0
377

Adalet Bakanlığında  Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan “Mübaşir” unvanındaki personelin Genel İdari Hizmetlere alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Öncelikle tüm mübaşirlere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesini imzalayan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ve Kararnamenin mimarı  olan Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit Gül’e tüm mübaşirler adına şükranlarımızı sunarız.

Sendikamızın yaptığı görüşmelerde konuyla ilgili her türlü yardım ve desteklerini veren Adalet Bakan Yardımcısı sayın Hilmi Bilgin’e, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a ve Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a teşekkür ediyoruz.

Bireysel olarak gönüllü bir grup mübaşirin başlattığı hak arama mücadelesinde sendikamızın yaptığı güç birliği ile Anayasal bir ayrımcılık ortadan kaldırılmıştır.

Başta Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Adalet Şube Yöneticilerimiz Hasan Aksoy, Yaşar Temiz, Kenan Aslan, Filiz Başoğlu, Mustafa Efe Baştürk ve Erkan Boztepe olmak üzere bu konuda emek harcayan tüm Mübaşirlere teşekkürü borç biliriz.

Haksen’in varlığı tüm çalışanların hak ve emeğinin güvencesidir.

Bundan sonra da  çalışmalarımız daha gayretli bir şekilde devam edecektir.