Ankara Bölge Toplantısı yapıldı

0
823

Konfederasyonumuzun 2017-2018 çalışma programı kapsamındaki ilk etkinliği ; Haksen’e üye sendikaların Ankara’da görev yapan genel merkez ve şube yöneticileriyle işyeri temsilcilerinin katıldığı Ankara Bölge Toplantısı,  30 Eylül 2017 Cumartesi günü Koop-İş sendikası konferans salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi , yaptı.

Çivi konuşmasında; Haksen’in siyasi ve ideolojik sendikacılığa karşı bugüne kadar duruşunda hiçbir taviz vermediğini belirterek, tüm kamu görevlilerinin de bu gerçeği göreceklerini, söyledi.

Ağustos ayında yapılan 4.Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerine ilişkin tepkisini de dile getiren Çivi, bu toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda işveren sendikacılığı zirve yapmıştır. Memur-Sen konfederasyonu, kendisini besleyip büyüten iktidar için görevini yerine getirmiştir, dedi.

Kamu çalışanları ve emeklilerinin haklarının masada bırakıldığını iddia eden Çivi, kamu çalışanları özgür iradeleriyle bu komediye er veya geç son verecektir, dedi.

Toplantı gündemi gereğince tüm katılımcılar sırayla söz alarak görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdiler.

Toplantı sonucu katılımcılara teşekkür eden Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, iletilen tüm konularla ilgili gerek konfederasyon yönetim kurulu gerekse başkanlar kurulunda gerekli düzenlemelerin yapılacağını, söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz