MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i ziyaret

0
640

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Eğitim Hak-Sen yönetim kurulu üyeleriyle birlikte MEB Bakan Yardımcısı sayın Orhan Erdem’le görüştü.

Eğitim çalışanlarının görevlerini verimli, etkili, yeterli biçimde yerine getirebilmeleri, sorunlarının çözülmesi ile mümkün olacağına inanan sendikamız bu amaçla MEB Bakan Yardımcısı sayın Orhan Erdem’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette,  sendikamızın vizyon ve misyonu hakkında bilgi veren Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, sendikamızın sorunların değil çözümün paydaşı ve taraftarı olduğunu, Milli Eğitim Bakanlığının paydaşlarını ilgilendiren her türlü proje ve çalışmalarda yer alarak katkı sağlamak istediğini belirterek eğitim çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren dosyayı sundu.

Eğitim Haksen Genel başkanı Hanifi Gökçek, özellikle son aylarda Rehberlik alanı öğretmenlerinin özlük hakları, çalışma saatleri ve görev ve sorumluluklarına ilişkin mevzuatında yapılacak değişikliklerin olumsuz sonuçlar getireceğini, bu konuda ilgili öğretmenlerin huzursuz olduğunu ifade ederek yönetmeliğin eski haliyle kalması gerektiğini belirtti.

MEB Bakan Yardımcısı sayın Orhan Erdem de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Eğitim Hak-Sen’in eğitim çalışanlarının sorunlarına ilişkin sunduğu dosyayı en kısa zamanda değerlendireceklerini ifade ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz