15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini andık

0
513

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, beraberindeki sendika yöneticileriyle birlikte Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette, şehitlerin resimlerinin bulunduğu platforma karanfil bırakılarak bırakıldı.

Ziyaret nedeniyle çıkışta bir açıklama yapan Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi şunları söyledi;

15 Temmuz hain darbe girişimi alsında Türkiye’ye yapılan bir saldırıdır.        15 Temmuz hain darbe girişimini daha geniş bir açıdan değerlendirmek gerekmektedir. Bu saldırı sadece FETÖ/PDY terör örgütünün bir planı değil, küresel güç odaklarının Türkiye’yi hedef alan planının bir parçasıdır. Bu saldırı, Devletimizin birlik ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını ve refahımızı hedef almıştır. Kısacası milletimizin ortak değerlerini yok etmek amacını taşımaktadır.

Bu saldırı, Türk Milleti’nin demokrasiye olan inancı, Devleti’ne olan bağlılığı ve iradesine sahip çıkması sonucu elbirliği ile bozguna uğratılmıştır.

Bu uğurda şehit olan güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.  Şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

15 Temmuz gecesi Özel Harekât Daire Başkanlığı’na hunharca yapılan bombalı saldırı sonucu civan mert polislerimiz şehit edilmiştir. Onların manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Emniyet teşkilatımıza bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren hain terör örgütünü nefretle lanetliyoruz.

Ülkemize yapılan saldırı ile hedef alınan; demokrasi, insan hakları ve adalete olan inancın güçlendirilmesi,  refahın tüm toplum kesimlerine yayılması, çalışma yaşamının demokratik değerle geliştirilmesi önem arz etmektedir.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu,  dün olduğu gibi bundan sonra da demokrasiye yapılan tüm saldırıların karşısında duracaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz