Meteoroloji Gn.Müd. Mehmet Çağlar’ı ziyaret

  0
  2387

  Genel Başkan Ayhan Çivi, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar’ı makamında ziyaret ederek, 4046 sayılı yasa kapsamında nakil gelen personellerin sorunları ve gündemdeki konular ile ilgili görüşme yaptı.

  Ziyarete; Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Büro Hak-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri İsmet Taş ve Sosyal İşler Sekreteri Köksal Kızılcı, Sağlık Hak-Sen Genel Mali Sekreteri Yalçın Erdoğan ile Büro Hak-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Yusuf Karaçor katıldı.

  Görüşmede; Havacılık Tazminatı , 4046 sayılı Yasa ile kuruma nakil gelen personellerin ek ödemeleri ve 15 Mart maaşında Ek Ödemenin yapılamaması dile getirildi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Çağlar tarafından , Euro-Control tarafından 2011 yılında DHMİ ve dolayısıyla da kuruma ödeme yapılamadığı, döner sermaye kaynaklarının bu ay yapılması gereken zorunlu ödemelere yeterli olmamasından dolayı 15 Mart ayı maaşında ödenmesi gereken ek ödemelerin yatırılamadığını ancak DHMİ Genel Müdürü Orhan BİRDAL ile yapılan görüşme sonucunda mahsuplaşma nın birkaç gün içerisinde yapılacağı ,aksi durumda avans şeklinde mahsuplaşmaya gidileceği ifade edilmiştir.

  Ayrıca, bu tür ödemelerin genel bütçeden yapılması konusunda Maliye Bakanlığı ile daha önce çalışma yapıldığı ancak Havacılık Tazminatı oranının artırılması için bir süredir yapılan çalışmalara sekte vuracağı konusu da dile getirilmiştir.